کشت و صنعت بردیا
خانه / سمپاش تراکتوری / ۵ مدل از پر کاربرد ترین دستگاه های سمپاش تراکتوری

۵ مدل از پر کاربرد ترین دستگاه های سمپاش تراکتوری

مدل های مختلف دستگاه سمپاش تراکتوری در نمونه های کشنده و سوار شونده، که هرکدام نمونه های مختلفی را شامل می شود را می توان به صورت مصتقیم از کارخانجات سازنده آن تهیه کرد. که در این بین به ۵ مدل از پر کاربرد ترین این دستگاه ها اشاره خواهیم داشت. که تمامی نمونه های اشاره شده طبق استاندارد های جهانی ساخته می شود.

دستگاه سمپاش تراکتوری

انواع دستگاه سمپاش تراکتوری

دستگاه سمپاش تراکتوری در نمونه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. که هر کدام از این نمونه ها با توجه به قطعات به کار رفته در آن کاربرد های خاص خود را نیز به همراه دارد. سمپاش بوم دار پشت تراکتوری از جمله دستگاه هایی می باشد در امر پاشش که میتوان به واسطه آن محلول پاشی های بسیاری را نیز انجام داد. این نمونه از سمپاش های ذکر شده با بهره گیری از علوم پیشرفته به روز دنیا و طراحی و تولید منحصر به فرد آنها این امکان را برای متقاضیان آنها به وجود آورده که، با توجه به ساختار مزرعه یا باغ خود بتوان بهترین نمونه آن را خریداری کرد تا در روند استفاده بتوان بیشترین بازدهی را از آن مشاهده کرد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

در ادامه این بحث به تعدادی از این سمپاش ها اشاره خواهیم داشت که هر کدام ساختار و کار آیی خاص خود را دارا می باشند، و به کار گیری هر یک از نمونه های سمپاش تراکتوری بوم دار یا توربین دار شرایط جدیدی را را در روند کشاورزی ما به وجود می آورد. در این راستا باز کردن این کارآیی ها سبب می شود تا در انتخاب آن بتوان بهترین نمونه مورد نظر را در نظر گرفته و خریداری کرد.

  1. دستگاه سمپاش تراکتوری سوار شونده تراکتوری ۴۰۰ لیتری
  2. دستگاه سمپاش تراکتوری پشت تراکتوری سوار شونده ۶۰۰ لیتری
  3. سمپاش سوار شونده تراکتوری ۸۰۰ لیتری
  4. سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده ۱۰۰۰ لیتری
  5. دستگاه سمپاش تراکتوری توربین زراعی ۴۰۰ لیتری
  6. دستگاه سمپاش تراکتوری توربین زراعی ۶۰۰ لیتری

لیست قیمت دستگاه سمپاش تراکتوری

همانطور که در بحث بالا به آن اشاره داشتیم دستگاه های سمپاش نمونه های مختلفی دارند که با توجه به حجم مخازن آن نام گذاری می شود که این مخازن برای سمپاش های تراکتوری از ۲۰۰ لیتری شروع شده و تا ۲۰۰۰ هزار لیتری نیز ادامه دارد. که هر کدام از این نمونه ها را می توان با بوم های مختلفی تولید و روانه بازار کرد. در این بین نکته حائز اهمیت این است که با ارتقاع طول بوم یا بال پاشش دستگاه سمپاش می بایست موتور آن نیز ارتقاع پیدا کند. حال سمپاش بوم دار پشت تراکتوری با موتور های پر قدرتی از قبیل برمولی ایتالیایی ،ترک و گرید ۱ چین نیز موجود می باشد. که هر کدام از این ۳ نمونه موتور ذکر شده با توجه به حجم مخزن ، طول بال ، و تعداد خروجی نازل ها و اتومات یا غیر اتومات بودن آن نیز در بخش تولید محاسبه شده و تنظیم می شود.

دستگاه سمپاش تراکتوری

در ادامه به برخی از اقلام قیمت سمپاش های بوم دار پشت تراکتوری اشاره خواهیم کرد.

 • قیمت دستگاه سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده ۴۰۰ لیتری با بال ۸ تا ۱۶ متری و پمپ های ایتالیا ، ترک و چین که هر کدام در ۳ حالت کتابی یا ساده ، نیمه اتومات ، و تمام اتومات از قیمت ۷/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان شروع شده و تا حدود ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون نیز ادامه دارد.
 • قیمت سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده ۶۰۰ لیتری با بال های متغییر ۸ تا ۱۶ متری و با ۳ پمپ مطرح شده در بالا که هر کدام حالت های ساده ، اتومات ، و نیمه اتومات خود را دارا می باشند از قیمتی در حدود ۷/۵۰۰/۰۰۰ شروع شده و تا مرز ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان نیز ادامه دارد.
 • نمونه های مختلف سمپاش ۸۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ لیتری نیز طبق همین روال طراحی و تولید می شود که با توجه به تجهیزات به کار رفته در آنها نیز قیمت آن مشخص می شود.

تذکر : تمامی قیمت های ذکر شده در بالا نیز با توجه به افزایش قیمت و نوسانات بازار نیز تغییر پیدا می کند. لازم است در صورت کسب اطلاعات بیشتر نیز با مدیران فروش مجموعه ارتباطات لازمه برقرار شود تا قیمت به روز انواع مختلف دستگاه سمپاش بوم دار و لانس دار، در حالت های کشنده و سوار شونده را به دست آورد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

پر کاربرد ترین سمپاش های تراکتوری

برخی از نمونه های سمپاش پشت تراکتوری مانند ۸۰۰ لیتری نیز به خاطر حجم مخزن آن و وزنی که دارا می باشد این قابلیت را دارد که با تمامی نمونه های تراکتور مورد استفاده قرار گیرد و با قابلیت هایی که دارد می توان در تمامی زمین های کشاورزی نیز مورد استفاده قرار داد. ضمنا سمپاش ذکر شده این قابلیت را دارد که بر روی آن قرقره لانس و شیلنگ نیز بر روی آن نسب شود تا در صورت نیاز از آن بهره وری شود. برای مثال در برخی از مزارع که مدت زیادی از آبیاری آنها نگذشته و امکان ورود دستگاه کشنده به داخل زمین نیز وجود ندارد می توان از لانس و شیلنگ آن بهره برد. و در باغات نیز مورد استفاده می باشد.

مصارف سمپاش های تراکتوری سوار شونده اغلب در مزارعی مورد استفاده می باشد که در ادامه همین بحث به آن اشاره ای خواهیم داشت.

۱ _ دستگاه سمپاش تراکتوری سوار شونده بومدار

برای انواع مزارع صیفی جات، گندم، جو، ذرت کوتاه، چغندر و امثال اینها که ارتفاع آنها زیاد نشده باشند، مورد استفاده قرار می گیرد تا به صورت کلی تا عمق تمامی محصولات موجود در مزرعه را نفوظ کند.

دستگاه سمپاش تراکتوری

۲ _ دستگاه سمپاش تراکتوری سوار شونده توربین زراعی

این نمونه از دستگاه برای مواقعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که امکان ورود و یا تردد تراکتور به داخل زمین وجود نداشته باشد مانند ذرت های بلند، و برخی دیگر از محصولات که با ورود دستگاه به داخل آن نیز لهیدگی محصول را به همراه داشته باشد. به همین منظور از نمونه توربین زراعی بهره برده می شود تا از کناره زمین امر پاشش صورت پذیرد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

تفاوت رنگ مخازن سمپاش تراکتوری

مخازن سمپاش یکی از ارکان اصلی در یک دستگاه به شمار می آید چرا که مخزن می بایست ساعت ها محلول سموم را نیز در خود نگه دارد. به همین نظور  بایست جس این مخازن از موادی باشد که واکنش های شیمیای عکس درون آنها رخ ندهد. و یا رسوب نکند، چرا که با بروز یک چین مشکلی امکان گرفتگی نازل ها تا ۹۰ درصد افزایش  می یابد که این مشکل به خودی خود عمر دستگاه مربوطه را کاهش می دهد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

تمامی مخازن در ۳ رنگ سبز ، زرد ، و سفید خلاصه می شوند. که نمونه سبز آن با نام سبز طرح ترک شناخته شده است که جزو پر طرفدار ترین مخازن به شمار می آید، و طراحی آن طبق استاندارد ها اروپائی می باشد. نمونه زرد رنگ آن نیز از جنس پلی اتیلن مرغوب تولید می شود که این نمونه نیز در بین کشاورزان جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است. نمونه سفید رنگ آن به نسبت طرح سبز و زرد نیز از کیفیت کمتری نیز برخوردار می باشد. کارخانه اصلی سازنده این نوع از سمپاش ها در تهران بوده و با ارائه نمونه های خوش قیمت سمپاش پشت تراکتوری در تهران و در رنگ ها مختلف این امکان را برای متقاضیان به وجود آورده تا در هر نقطه ای از ایران و یا کشورهای همسایه به راحتی و با قیمتی کاملا مناسب نمونه سمپاش مورد نظر خود را با توجه به رنگ مخزن و قیمت مناسب خریداری کرد. با توجه به سطح کیفی تولیدات این کارخانه متقاضیان نیز سفارشات خود را داده و در محل سمپاش مورد نظر را دریافت می کنند. در برخی مواقع نمونه نو و یا پشت تراکتوری دست دوم را می توان از طریق مدیران فروش این مجموعه ها خریداری کرد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

پمپ سمپاش های تراکتوری

سمپاش بوم دار پشت تراکتوری و یا توربین باغی و زراعی و نمونه های لانس دار نیز همگی با توجه به قدرت موتور و یا پمپ سمپاش طرحی و تولید می شوند. اگر به صورت کلی به این موضوع بپردازیم، یکی از ارکان اصلی در یک دستگاه سمپاش پمپ آن می باشد چرا که بخش عظیمی از قیمت در یک دستگاه را پمپ آن متحمل می شود. و اگر دیگر تجهیزات نیز دچار تخریب شوند به راحتی امکان جا به جایی ا تعویض آن وجود دارد. اما اگر پمپ دچار مشکل شود خلع بزرگی را در سمپاش به وجود می آورد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

پمپ ها در نمونه ها و قدرت های مختلفی در بازار موجود می باشد که هر کدام با توجه به نوع کار و قدرت لازمه به کار گرفته می شود. شاید این سوال برای برخی از خریداران به وجود آید که آیا نمونه های دست دوم  نیز قدرت نمونه های نو را دارد. به این سوال جوابی غیر از این نمی توان داد که اگر پمپ دستگاه سمپاش دست دوم مورد نظر یا نو نیز می بایست یا نمونه ایتالیایی باشد یا نمونه ترک، چرا که این دو نمونه از استاندارد های بالایی برخوردار می باشند و به طور کلی در سالیان متوالی تست کار خود را پس داده اند و به همین منظور کشاورزان و باغداران بسیاری تا حرف از این تجهیزات به میان می آید در ذهنشان این دو برند نقش می بندد.

برای مثال چندین نمونه از پمپ های به کار رفته در دستگاه های سمپاش پشت تراکتوری بوم دار را برای شما شرح می دهیم.

 1. پمپ برموتلی ایتالیایی ۵۳۰
 2. پمپ کمن ترک ۷۱ و ۹۱
 3. پمپ پیستونی ۱۲۰ چین

دستگاه سمپاش تراکتوری

بوم دستگاه سمپاش تراکتوری

به طور کلی باید گفت که یک دستگاه سمپاش با دارا بودن یک شاسی بسیار قوی، که توان نگهداری و حمل تمامی تجهیزات را داشته باشد، و یک مخزن کاملا مرغوب طبق استاندارد های جهانی که از بهترین نوع پلی اتیلن ساخته شده باشد، و موتور یا پمپی که قابلیت پاشش یا دوام در مقابل هر نوع فشاری را داشته باشد، و یا تمامی تجهیزاتی که به آن اشاره نشده، همه و همه در ادامه خلاصه می شود به امر پاشش و خروج سموم مورد نظر طبق خواسته ما. پس به همین منظور همانطور که نمامی قطعات از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، بوم یا بال نیز از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد . چرا که تمامی موارد ذکز شده منتهی می شود به همین یک امر، و تمامی تجهیزات باید در یک طیف خاصی کار خود را انجام دهند تا در نهایت با له ها بتوانند پاشش مناسبی را به مرحله اجرا بگذارند.

دستگاه سمپاش تراکتوری

بوم های مورد نظر برای انواع مختلف سمپاش از ۸ متر شروع شده و تا ۲۶ متر نیز ادامه پیدا می کند. که این طول پاشش در کشورهای پیشرفته در زمینه کشاورزی نیز به دو برابر این نیز افزایش پیدا می کند. به طور کی هرچقدر طول بوم در یک دستگاه سمپاش بلند تر شود نازل های خروجی آن نیز افزایش می یابد، و پمپ نیز می بایست با قدرت بیشتری کار کند. هر کدام از سمپاش های موجود در بازار با توجه به دیگر تجهیزات آن نیز طول بومشان مشخص می شود. در برخی مواقع دیده شده که کشاورزان طبق نظر خود اقدام به تغییر بوم و یا افزایش طول آن می کنند، این کار از جانب خودشان کاملا دقیق می آید. ولی لازم به ذکر است که این کار می بایست زیر نظر متخصصین ماشین ساز صورت پذیرد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

برای آشنایی با انواع مختلف بوم  به تعدادی از آنها اشاره خواهیم داشت که در ۳ حالت تمام اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و ساده تولید می شود.

 • بوم ساده یا کتابی سمپاش پشت تراکتوری ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ و ۱۴ متری که تمامی مراحل کاری آن به صورت دستی صورت می پذیرد.
 • بوم های نیمه اتومات برای نمونه سوار شونده که در اندازه های ۱۴ ، ۱۶ ، ۱۹ و ۲۲ متری می باشد که تنظیم ارتفاع آن توسط پمپ های هیدرولیک صورت می پذیرد، و باز و بسته شدن باله ها به صورت دستی صورت می پذیرد.
 • بوم های تمام هیدرولیک که در اندازه های ۱۶ ، ۱۹ ، ۲۲ و ۲۵ متری می باشد که تمامی مراحل تنظیم ارتفاع آن و باز و بسته شدن باله ها تماما به وسیله پمپ های تمام هیدرولیک صورت می پذیرد. در این حالت هیچگونه نیروی انسانی برای انجام کارها نیاز نمی باشد و کار را به راحت ترین حالت ممکن انجام می دهد.

برای خرید بهترین نمونه دستگاه سمپاش با توجه به معیارهای مورد نظر می بایست با متخصصین ماشین ساز مشورت های لازمه را انجام داد. و برای رسیدن به خریدی خوش قیمت اگر به صورت مستقیم با کارخانه سازنده آن ارتباط برقرا شود با اختلافی فاحش بین ۱۰ تا ۲۰ درصدی به نسبت بازار ی توان نمونه مورد نظر را خردار کرده و در محل تحویل گرفت.

دستگاه سمپاش تراکتوری

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: آقای زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120774894
پست الکترونیکی: baradiatrade92@gmail.com

مطلب پیشنهادی

سمپاش های پشت تراکتوری | لیست شرکت های پخش کننده آن در کشور

سمپاش هاس پشت تراکتوری یکی از مهمترین ابزار ها در صنعت و کشاورزی محسوب می شود و نیاز به آن بسیار ضروری است. به همین منظور فروش  ارزان آنها همواره یکی از کس

کانال تلگرام