5 مدل از پر کاربرد ترین دستگاه های سمپاش تراکتوری

مدل های مختلف دستگاه سمپاش تراکتوری در نمونه های کشنده و سوار شونده، که هرکدام نمونه های مختلفی را شامل می شود را می توان به صورت مصتقیم از کارخانجات سازنده آن تهیه کرد.

در این بین به 5 مدل از پر کاربرد ترین این دستگاه ها اشاره خواهیم داشت. که تمامی نمونه های اشاره شده طبق استاندارد های جهانی ساخته می شود.

سمپاش تراکتوری

سمپاش تراکتوری در انواع های مختلفی تقسیم می شوند.
سوار شونده و کششی، دو نوع از سمپاش های تراکتوری هستند.
در نوع سوار شونده، سمپاش ها با توجه به حجم مخزن آن ها از طریق قطعه ای به نام گاردان به موتور تراکتور متصل می شوند.
نکته ای که در اینجا مهم است این است که سمپاش سوار شونده تا حجم مخزن 1000 لیتر قابل اتصال به تراکتور هستند.

دستگاه سمپاش تراکتوری

انواع دستگاه سمپاش تراکتوری

دستگاه سمپاش تراکتوری در نمونه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. که هر کدام از این نمونه ها با توجه به قطعات به کار رفته در آن کاربرد های خاص خود را نیز به همراه دارد. سمپاش بوم دار پشت تراکتوری از جمله دستگاه هایی می باشد در امر پاشش که میتوان به واسطه آن محلول پاشی های بسیاری را نیز انجام داد.

این نمونه از سمپاش های ذکر شده با بهره گیری از علوم پیشرفته به روز دنیا و طراحی و تولید منحصر به فرد آنها این امکان را برای متقاضیان آنها به وجود آورده که، با توجه به ساختار مزرعه یا باغ خود بتوان بهترین نمونه آن را خریداری کرد تا در روند استفاده بتوان بیشترین بازدهی را از آن مشاهده کرد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

در ادامه این بحث به تعدادی از این سمپاش ها اشاره خواهیم داشت که هر کدام ساختار و کار آیی خاص خود را دارا می باشند، و به کار گیری هر یک از نمونه های سمپاش تراکتوری بوم دار یا توربین دار شرایط جدیدی را را در روند کشاورزی ما به وجود می آورد.

در این راستا باز کردن این کارآیی ها سبب می شود تا در انتخاب آن بتوان بهترین نمونه مورد نظر را در نظر گرفته و خریداری کرد.

  1. دستگاه سمپاش تراکتوری سوار شونده تراکتوری 400 لیتری
  2. دستگاه سمپاش تراکتوری پشت تراکتوری سوار شونده 600 لیتری
  3. سمپاش سوار شونده تراکتوری 800 لیتری
  4. سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده 1000 لیتری
  5. دستگاه سمپاش تراکتوری توربین زراعی 400 لیتری
  6. دستگاه سمپاش تراکتوری توربین زراعی 600 لیتری

مشخصات سمپاش تراکتوری

تمامی سمپاش ها، از نظر ساختار و کارایی در مدل های مختلفی عرضه می شوند که این نوع تفاوت کارایی و ساختار در سمپاش بستگی به نوع کارکرد کشاورز و یا باغدار دارد.
به طور مثال افرادی که دارای باغ هستند و عمل محلول پاشی را می خواهند، برای درختان خود انجام دهند، میتوانند از سمپاش های توربو باغی با تکنولوژی و کارکرد منحصر به خودشان از این نوع سمپاش استفاده کنند.

مشخصات سمپاش تراکتوری

لیست قیمت دستگاه سمپاش تراکتوری

همانطور که در بحث بالا به آن اشاره داشتیم دستگاه های سمپاش فرغونی  نمونه های مختلفی دارند که با توجه به حجم مخازن آن نام گذاری می شوند که این مخازن برای سمپاش های تراکتوری از 200 لیتری شروع شده و تا 2000 هزار لیتری نیز ادامه دارد.

هر کدام از این نمونه ها را می توان با بوم های مختلفی تولید و روانه بازار کرد.

در این بین نکته حائز اهمیت این است که با ارتقاع طول بوم یا بال پاشش دستگاه سمپاش می بایست موتور آن نیز ارتقاع پیدا کند.

حال سمپاش بوم دار پشت تراکتوری با موتور های پر قدرتی از قبیل برمولی ایتالیایی ،ترک و گرید 1 چین نیز موجود می باشد، که هر کدام از این 3 نمونه موتور ذکر شده با توجه به حجم مخزن ، طول بال ، و تعداد خروجی نازل ها و اتومات یا غیر اتومات بودن آن نیز در بخش تولید محاسبه شده و تنظیم می شود.

دستگاه سمپاش تراکتوری

در ادامه به برخی از اقلام قیمت سمپاش های بوم دار پشت تراکتوری اشاره خواهیم کرد.

 • قیمت دستگاه سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده 400 لیتری با بال 8 تا 16 متری و پمپ های ایتالیا ، ترک و چین که هر کدام در 3 حالت کتابی یا ساده ، نیمه اتومات ، و تمام اتومات از قیمت 7/000/000 میلیون تومان شروع شده و تا حدود 20/000/000 میلیون نیز ادامه دارد.
 • قیمت سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده 600 لیتری با بال های متغییر 8 تا 16 متری و با 3 پمپ مطرح شده در بالا که هر کدام حالت های ساده ، اتومات ، و نیمه اتومات خود را دارا می باشند از قیمتی در حدود 7/500/000 شروع شده و تا مرز 25/000/000 میلیون تومان نیز ادامه دارد.
 • نمونه های مختلف سمپاش 800 ، 1000 و 2000 لیتری نیز طبق همین روال طراحی و تولید می شود که با توجه به تجهیزات به کار رفته در آنها نیز قیمت آن مشخص می شود.

تذکر : تمامی قیمت های ذکر شده در بالا نیز با توجه به افزایش قیمت و نوسانات بازار نیز تغییر پیدا می کند.

لازم است در صورت کسب اطلاعات بیشتر نیز با مدیران فروش مجموعه ارتباطات لازمه برقرار شود تا قیمت به روز انواع مختلف دستگاه سمپاش بوم دار و لانس دار، در حالت های کشنده و سوار شونده را به دست آورد.

خرید سمپاش تراکتوری

با توجه به استفاده کشاورزان به ادوات کشاورزی از جمله سمپاش، برای محلول پاشی به منظور حفظ درختان از آفات و تقویت آنها از طریق کودهای پودری، عرضه عرصه سمپاش افزایش پیدا کرده است.
افرادی که قصد خرید سمپاش را دارند میتوانند از طریق ارتباط برقرار کردن با دفتر فروش کارخانه سمپاش خود را با قیمت درب کارخانه بصورت مستقیم خریداری نمایند.

دستگاه سمپاش تراکتوری

پر کاربرد ترین سمپاش های تراکتوری

برخی از نمونه های سمپاش پشت تراکتوری مانند 800 لیتری نیز به خاطر حجم مخزن آن و وزنی که دارا می باشد این قابلیت را دارد که با تمامی نمونه های تراکتور مورد استفاده قرار گیرد و با قابلیت هایی که دارد می توان در تمامی زمین های کشاورزی نیز مورد استفاده قرار داد. ضمنا سمپاش ذکر شده این قابلیت را دارد که بر روی آن قرقره لانس و شیلنگ نیز بر روی آن نسب شود تا در صورت نیاز از آن بهره وری شود.

برای مثال در برخی از مزارع که مدت زیادی از آبیاری آنها نگذشته و امکان ورود دستگاه کشنده به داخل زمین نیز وجود ندارد می توان از لانس و شیلنگ آن بهره برد. و در باغات نیز مورد استفاده می باشد.

مصارف سمپاش های تراکتوری سوار شونده اغلب در مزارعی مورد استفاده می باشد که در ادامه همین بحث به آن اشاره ای خواهیم داشت.

1 _ دستگاه سمپاش تراکتوری سوار شونده بومدار

برای انواع مزارع صیفی جات، گندم، جو، ذرت کوتاه، چغندر و امثال اینها که ارتفاع آنها زیاد نشده باشند، مورد استفاده قرار می گیرد تا به صورت کلی تا عمق تمامی محصولات موجود در مزرعه را نفوظ کند.

دستگاه سمپاش تراکتوری

2 _ دستگاه سمپاش تراکتوری سوار شونده توربین زراعی

این نمونه از دستگاه برای مواقعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که امکان ورود و یا تردد تراکتور به داخل زمین وجود نداشته باشد مانند ذرت های بلند، و برخی دیگر از محصولات که با ورود دستگاه به داخل آن نیز لهیدگی محصول را به همراه داشته باشد.

به همین منظور از نمونه توربین زراعی بهره برده می شود تا از کناره زمین امر پاشش صورت پذیرد.

قیمت سمپاش تراکتوری+خریدوفروش

همانطور که در مطلب بالا گفته شد، قیمت درب کارخانه از طریق خرید مستقیم برای افراد امکان پذیر است.
با خرید مستقیم شما می توانید در هزینه‌های جانبی خود بین 20 تا 30 درصد صرفه جویی کنید.
همچنین تمامی سمپاش ها دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش نیز هستند.

دستگاه سمپاش تراکتوری

تفاوت رنگ مخازن سمپاش تراکتوری

مخازن سمپاش یکی از ارکان اصلی در یک دستگاه به شمار می آید چرا که مخزن می بایست ساعت ها محلول سموم را نیز در خود نگه دارد. به همین نظور  بایست جس این مخازن از موادی باشد که واکنش های شیمیای عکس درون آنها رخ ندهد و یا رسوب نکند، چرا که با بروز یک چین مشکلی امکان گرفتگی نازل ها تا 90 درصد افزایش  می یابد که این مشکل به خودی خود عمر دستگاه مربوطه را کاهش می دهد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

تمامی مخازن در 3 رنگ سبز ، زرد ، و سفید خلاصه می شوند که نمونه سبز آن با نام سبز طرح ترک شناخته شده است که جزو پر طرفدار ترین مخازن به شمار می آید، و طراحی آن طبق استاندارد ها اروپائی می باشد. نمونه زرد رنگ آن نیز از جنس پلی اتیلن مرغوب تولید می شود که این نمونه نیز در بین کشاورزان جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است. نمونه سفید رنگ آن به نسبت طرح سبز و زرد نیز از کیفیت کمتری نیز برخوردار می باشد.

کارخانه اصلی سازنده این نوع از سمپاش ها در تهران بوده و با ارائه نمونه های خوش قیمت سمپاش پشت تراکتوری در تهران و در رنگ ها مختلف این امکان را برای متقاضیان به وجود آورده تا در هر نقطه ای از ایران و یا کشورهای همسایه به راحتی و با قیمتی کاملا مناسب نمونه سمپاش مورد نظر خود را با توجه به رنگ مخزن و قیمت مناسب خریداری کرد. با توجه به سطح کیفی تولیدات این کارخانه متقاضیان نیز سفارشات خود را داده و در محل سمپاش مورد نظر را دریافت می کنند.

در برخی مواقع نمونه نو و یا پشت تراکتوری دست دوم را می توان از طریق مدیران فروش این مجموعه ها خریداری کرد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

پمپ سمپاش های تراکتوری

سمپاش بوم دار پشت تراکتوری و یا توربین باغی و زراعی و نمونه های لانس دار نیز همگی با توجه به قدرت موتور و یا پمپ سمپاش طرحی و تولید می شوند. اگر به صورت کلی به این موضوع بپردازیم، یکی از ارکان اصلی در یک دستگاه سمپاش پمپ آن می باشد چرا که بخش عظیمی از قیمت در یک دستگاه را پمپ آن متحمل می شود.

اگر دیگر تجهیزات نیز دچار تخریب شوند به راحتی امکان جا به جایی ا تعویض آن وجود دارد اما اگر پمپ دچار مشکل شود خلع بزرگی را در سمپاش به وجود می آورد.

دستگاه سمپاش تراکتوری

پمپ ها در نمونه ها و قدرت های مختلفی در بازار موجود می باشد که هر کدام با توجه به نوع کار و قدرت لازمه به کار گرفته می شود. شاید این سوال برای برخی از خریداران به وجود آید که آیا نمونه های دست دوم  نیز قدرت نمونه های نو را دارد.

به این سوال جوابی غیر از این نمی توان داد که اگر پمپ دستگاه سمپاش دست دوم مورد نظر یا نو نیز می بایست یا نمونه ایتالیایی باشد یا نمونه ترک، چرا که این دو نمونه از استاندارد های بالایی برخوردار می باشند و به طور کلی در سالیان متوالی تست کار خود را پس داده اند و به همین منظور کشاورزان و باغداران بسیاری تا حرف از این تجهیزات به میان می آید در ذهنشان این دو برند نقش می بندد.

برای مثال چندین نمونه از پمپ های به کار رفته در دستگاه های سمپاش پشت تراکتوری بوم دار را برای شما شرح می دهیم.

 1. پمپ برموتلی ایتالیایی 530
 2. پمپ کمن ترک 71 و 91
 3. پمپ پیستونی 120 چین

دستگاه سمپاش تراکتوری

بوم دستگاه سمپاش تراکتوری

به طور کلی باید گفت که یک دستگاه سمپاش با دارا بودن یک شاسی بسیار قوی، که توان نگهداری و حمل تمامی تجهیزات را داشته باشد، و یک مخزن کاملا مرغوب طبق استاندارد های جهانی که از بهترین نوع پلی اتیلن ساخته شده باشد و موتور یا پمپی که قابلیت پاشش یا دوام در مقابل هر نوع فشاری را داشته باشد و یا تمامی تجهیزاتی که به آن اشاره نشده، همه و همه در ادامه خلاصه می شود به امر پاشش و خروج سموم مورد نظر طبق خواسته ما.

پس به همین منظور همانطور که نمامی قطعات از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، بوم یا بال نیز از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد . چرا که تمامی موارد ذکز شده منتهی می شود به همین یک امر و تمامی تجهیزات باید در یک طیف خاصی کار خود را انجام دهند تا در نهایت با له ها بتوانند پاشش مناسبی را به مرحله اجرا بگذارند.

دستگاه سمپاش تراکتوری

بوم های مورد نظر برای انواع مختلف سمپاش از 8 متر شروع شده و تا 26 متر نیز ادامه پیدا می کند. که این طول پاشش در کشورهای پیشرفته در زمینه کشاورزی نیز به دو برابر این نیز افزایش پیدا می کند.

به طور کی هرچقدر طول بوم در یک دستگاه سمپاش بلند تر شود نازل های خروجی آن نیز افزایش می یابد، و پمپ نیز می بایست با قدرت بیشتری کار کند. هر کدام از سمپاش های موجود در بازار با توجه به دیگر تجهیزات آن نیز طول بومشان مشخص می شود.

در برخی مواقع دیده شده که کشاورزان طبق نظر خود اقدام به تغییر بوم و یا افزایش طول آن می کنند، این کار از جانب خودشان کاملا دقیق می آید.

ولی لازم به ذکر است که این کار می بایست زیر نظر متخصصین ماشین ساز صورت پذیرد.

دوسوال درباره سمپاش تراکتوری
1_سمپاش های تراکتوری چه نوع پمپ هایی برای آن قابل نصب است؟
چین، ترک، ایتالیا
2_ آیا امکان سمپاشی بدون بوم مقدور است؟
بله، با شیلنگ و لانس

 

دستگاه سمپاش تراکتوری

برای آشنایی با انواع مختلف بوم  به تعدادی از آنها اشاره خواهیم داشت که در 3 حالت تمام اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و ساده تولید می شود.

 • بوم ساده یا کتابی سمپاش پشت تراکتوری 8 ، 10 ، 12 و 14 متری که تمامی مراحل کاری آن به صورت دستی صورت می پذیرد.
 • بوم های نیمه اتومات برای نمونه سوار شونده که در اندازه های 14 ، 16 ، 19 و 22 متری می باشد که تنظیم ارتفاع آن توسط پمپ های هیدرولیک صورت می پذیرد، و باز و بسته شدن باله ها به صورت دستی صورت می پذیرد.
 • بوم های تمام هیدرولیک که در اندازه های 16 ، 19 ، 22 و 25 متری می باشد که تمامی مراحل تنظیم ارتفاع آن و باز و بسته شدن باله ها تماما به وسیله پمپ های تمام هیدرولیک صورت می پذیرد. در این حالت هیچگونه نیروی انسانی برای انجام کارها نیاز نمی باشد و کار را به راحت ترین حالت ممکن انجام می دهد.

برای خرید بهترین نمونه دستگاه سمپاش با توجه به معیارهای مورد نظر می بایست با متخصصین ماشین ساز مشورت های لازمه را انجام داد.

برای رسیدن به خریدی خوش قیمت اگر به صورت مستقیم با کارخانه سازنده آن ارتباط برقرا شود با اختلافی فاحش بین 10 تا 20 درصدی به نسبت بازار میتوان نمونه مورد نظر را خرید کرده و در محل تحویل گرفت.

انواع سمپاش 1000 لیتری انواع بوم انواع پمپ
کششی توربین دار باغی سبک ایتالیا
سوارشونده توربین دار باغی نیمه سنگین ترک
کششی زراعی سنگین چین

 خرید مستقیم تیلر گازوئیلی کاما از کارخانه+ گارانتی یکساله

امروزه تنوع در ابزار و ماشین آلات کشاورزی بسیار زیاد شده است که هرکدام از این ماشین آلات به منظور کارکرد آسان تر برای فعالیت کشاورزی ساخته میشوند.

تیلر گازوئیلی از با برند کاما یکی از بهترین انواع ماشین الات کشاورزیست که برای کارهایی از شخم زدن، چاله کندن به منظور چالکود درختان و مراحل برداشت قابل استفاده است.

با خرید مستقیم این تیلر از کارخانه از گارانتی یکساله آن بهره مند شوید.

 

 

43

 1. سلام.این سمپاش های 100 لیتری دست دوم برای باغچه های کوچیک خونگی خیلی خوبه و قیمت مناسبی هم داره.

 2. من از مطلب تون اطلاعی نداشتم تا این که آشناشدم ازاین سایت و برایم آموزنده وعلمی بودش

 3. باکیفیت ترین سمپاش های دست دوم را می توان از بهترین فروشندگان به صورت اینترنتی خریداری کرد.

 4. سلام وقتتون بخیر.ببخشید ارسالتون از چه طریقی هست؟ و آیا ضمانت سالم بودن کالا رو به مشتری میدین؟

 5. سلام و عرض ادب
  استفاده از سمپاش سوارشونده بوم دار خیلی راحته و سختی کا رو کم می کنه.
  من از این سمپاش خریدم و خیلی راضی هستم.

 6. سلام وقتتون بخیر شرایط پرداخت به صورت نقدی هست یا چک هم قبول میکنید؟ من برای چندتا از زمین های کشاورزیم نیاز دارم میتونم به صورت چکی پرداخت کنم.

 7. برای سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده 1000لیتری کدام پمپ رو توصیه میکنید پمپ برموتلی ایتالیایی 530 یا پمپ پیستونی 120چینی؟

 8. سلام انجیری هستم . امیدوارم حالتون خوب باشه. میخواستم ببینم پرداخت درب منزل هست با باید پرداخت کنیم تا ارسال بشه؟

 9. سلام وقت بخیر دستگاه سمپاش تراکتوری پشت تراکتوری سوار شونده 600 لیتری رو از چه طریقی ازارسال میکنید ایا کل قطعات شون به هم وصل هست؟

 10. سلام وقتتون بخیر
  برای سمپاشی یه زمین ۲۰ هکتاری چه مدلی رو بهم پیشنهاد میکنید؟

 11. سلام بنده از شیراز با شما ارتباط گرفتم و سمپاش خریدم.
  واقعا راضی بودم مخصوصا با تخفیفی مه بهم دادین.

  • سلام خسته نباشید،میشه قیمت یه سم پاش ۴۰۰لیتری پشت تراکتور روبهم بدید در ضمن خرید نقدی هست یا قسطی هم میدید ممنون

 12. سمپاش پشت تراکتوری ۸۰۰ لیتری با بوم ۱۲ چند در میاد ؟
  با پمپ ترک و پمپ ایتالیا ؟
  شما اقساطی هم کار می‌کنید؟

 13. من از وقتی از این سمپاش استفاده می کنم خداروشکر کیفیت محصولاتم فوق العاده افزایش پیدا کرده خیلی راضیم. با استفاده از این سمپاش ها زمین های کشاورزی به صورت اصولی سمپاشی میشه و آسیبی به محصولات وارد نمیشه

 14. من از شما سمپاش سوار شونده تراکتوری 800 لیتری رو خریدم از کیفیتش راضی ام ممنون بابت پاسخ دهی خوبتون

 15. سلام وقت بخیر
  برای زمین که سال قبل گندوم کاشتم بنظرتون چه کودی استفاده کنم که محصول بعدی که میکارم با کیفیت باشه

 16. سلام
  تشکر از مجموعه خوب و مشاوران عالی تون
  بنده قبلا ازتون کود تهیه کردم
  الان سمپاش قدیمی دارم که لازمه بعضی قطعاتش رو تهیه کنم مثل بوم
  میخواستم بپرسم فروش قطعات مجزا هم دارید؟

 17. سلام و درود
  سمپاشی که ازتون تهیه کردم، خیلی با کیفیت هست.
  با راهنمایی کارشناس فروش با بوم 16 متری نازل سرزن وصل کردم، عرض پاشش بوم بیشتر شد.سپاس از شما

 18. سلام
  ممنون از اطلاعات کاملتون
  یک سوالی داشتم میخواستم بپرسم امکان وصل شدن سر زن به بوم هست ؟

 19. سلام وقت بخیر
  سمپاش 600 لیتری که سفارش دادم، چند روزه به دستم میرسه؟
  سمپاش بدون بوم هم دارید؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما